KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15338321
nr 1533 8321
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Etsning, Moskva, Signerad. Bildmått: 21x16 cm, yttermått inklusive ram: 39x31 cm
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 10 april 2023
kl 20:05:38
100 kr
200 kr
300 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström